Átugorva azt a részt, hogy mennyire fontos volt mindig is, és ma még inkább, hogy a gyerekek ne higgyenek el bárkinek bármit, ne kövessenek ész nélkül mindenféle tanácsokat, jöjjenek azok barátoktól, ismerősöktől vagy éppen ismeretlenektől, illetve ma már legfőképpen internetről,
kihagyva azt, hogy mennyire fontos, hogy gyermeked akarjon és képes legyen saját ötletekkel előállni és önálló döntéseket hozni,
rögtön ugorjunk arra a részre, hogy kielemezzük a kérdést.
Ha te magad akarod végiggondolni a kérdést, akkor tudnod kell, hogy az Adventi naptárban minden nap egy gondolkodást fejlesztő játék, feladat várja az érdeklődőket. Általában 5 perc alatt meg lehet őket csinálni, előfordul, hogy valamelyik több időt igényel.
Ha most gondolkodás helyett inkább csak kényelmesen olvasnál, görgess tovább a következő bekezdésre!
Én a SWOT analízist alakítottam kicsit át és vettem alapul a kérdés körbenjárásához. Az eredmény ez lett:
Egyáltalán nem kell. Ez egy lehetőség, hogy gyermekednek megmutasd ezt a döntés előkészítési módszert. Érdemes ilyen apró kérdések során ismerkedni ezekkel a módszerekkel, hogy ne akkor álljon eszköztelenül a lehetőségek előtt gyermeked, amikor arról kell döntenie, hogy "mi lesz, ha nagy lesz" vagy melyik lakást vegye meg a piaci kínálatából. Amikor nagyobb kérdésekben kell döntést hozni, nem mindegy, hogy "csak" a döntést kell előkészíteni vagy a módszereket is keresgélni kell hozzá. Az adventi naptárban olyan játékok vannak elrejtve, amik eszközöket adnak ahhoz is, hogy egy ilyen elemzést a gyermeked elő tudjon készíteni.
A Gondolkodássuli adventi naptárában a kreatív és a kritikai gondolkodás fejlődését segítő eszközökkel játszik gyermeked minden nap. Az alatt az 5-10 perc alatt, amíg megcsinálja a feladatokat, nem csak észrevétlenül is fejlődik a gondolkodása, hanem tudatosíthatja is a gondolkodási eszközöket.
Ha úgy gondolod, hogy a játékok a gyermeked hasznára válhatnak, akkor a kezedet virtuálisan fogva segítek abban, hogy a karácsonyi időszakban ne neked kelljen kitalálni, hogy mivel is fejleszd a gyermeked gondolkodását, hanem tálcán (pontosabban képernyőn) megkapd a játékokat.
This site was created with the Nicepage