Gondolkodás

Életünk során rengeteg döntést hozunk. Akad köztük sok olyan is, amit tudatosan hozunk meg, felismerve, hogy döntési helyzet előtt állunk. Ilyenkor végiggondoljuk a döntési szempontokat, megnézzük és megvizsgáljuk/megkeressük a lehetőségeket, elővesszük a kritikai gondolkodásunkat, minimálisra csökkentjük a döntési csapdákat, majd meghozzuk a döntést.

De álljunk csak meg! Tényleg ezt csináljuk? Egyáltalán tudjuk, hogy mit akarunk (elkerülni)? Segítsd gyermekedet, hogy felismerje a döntési helyzeteket és mielőbb automatikussá váljon számára a jobb döntésekhez vezető, kritikus gondolkodás folyamata.

 Elolvasom

A kedvenc meghatározásom szerint a tanulás egy hatékony, élvezetes, stratégiai játék meglévő képességeink felhasználásával és (újak) fejlesztésével (Lantos Mihály). Emellett a tanulás eredménye, a tudás nagyban hozzájárul ahhoz, hogy a mindennapos gondolkodási csapdák egy részét külön erőfeszítés nélkül el tudjuk kerülni, ahelyett, hogy észrevétlenül belesétálunk. A köztudatban sajnos nem ez az élmény és ez a meghatározás az elterjedt.
Ezen az oldalon olyan tevékenységekről, játékokról, mini és nem mini tanulási "projektekről" lesz szó, amik hozzájárulhatnak a pozitív tanulási élményhez valamint a gondolkodási csapdák elkerüléséhez.

 Elolvasom

Tanulás

Nyelvtanulás

A nyelvtanulás egyeseknek nagyon könnyen megy, egy laza játék. Mások sokkal komolyabban megdolgoznak azért, hogy elsajátítsanak egy idegen nyelvet. De ha jól csinálják, akkor a maga a folyamat is tele lehet nagyszerű játékokkal, amik nem csak élvezetesek, hanem fejlesztik is a nyelvtanulást.

 Elolvasom

Játék az élet...
Tartja az egyik régi sláger. A játékok fejlesztik a kreatív és a kritikai gondolkodást, a problémamegoldó képességet, az együttműködési képességet, empátiát és segítségül lehet hívni őket a tanulásban is. Ismerősen cseng, ugye?

De akárhogyis, játszani jó, mellesleg tanulni is lehet játékokkal. És ennyi elég is, hogy belekezdjetek. Itt találtok ötleteket hozzá.

 Elolvasom

Játékok